Doğal taş kesiminde kullanılan son teknolojilerin görücüye çıktığı doğal taş fuarı, bu sene de sektörün kalbinin attığı İzmir’de dünyanın dört bir yanından gelen firmaları bir araya getiriyor. Geçen yıla göre mermer fuarı katılımı çok daha fazla olduğu için bu senenin hazırlık sürecinde firmalar doğal taş ve mermer plakalarını görücüye çıkartmak üzere 500’ün üzerinde TIR ile fuara katılım gösterdi. 30 tona yakın doğal taş plaka ve blokun fuar alanına taşınmasıyla katılım yoğunluğu fuar alanının genişletilmesine ve ekstra alanlar hazırlanmasına neden oldu. Amerika, Rusya, Hindistan, Çin, İran, Brezilya, Britanya gibi doğal taş ve özellikle mermer sektörünün lider ülkelerinin katılım göstereceği mermer ve doğal taş fuarı ayrıca Avrupa Birliği üyesi ülkelerden gelen firmalara da ev sahipliği yapacak.

Sergilenecek blokların 500’ün üzerinde TIR ile fuar alanına taşınması hem firmaların bu sene çok daha fazla ürünü görücüye çıkartması hem de katılımın önceki senelere nazaran artış göstermesiyle ilgili. Ülkemizde halihazırda sektörde satışa sunulan 650 farklı renk ve doku seçeneğine sahip, binlerce farklı tasarım doğal taş ve mermerin yanı sıra Brezilya’dan Çin’e, dünyanın dört bir yanındaki göz alıcı doğal taş plaka ve blokları da fuar süresi boyunca ziyaretçileri bekliyor olacak. Ege İhracatçılar Birliği tarafından Ekonomi Bakanlığı desteğiyle düzenlenen fuarda, doğal taş ve mermer tasarımcılarına sektörde adını duyurmak isteyen genç tasarımcıların katılım gösterdiği Genç Yaratıcı Fikirler Platformu’nun düzenlediği yarışmanın finali yapılacak.

28 Mart tarihinde başlayacak ve 4 gün devam edecek olan mermer ve doğal taş fuarı bu sene 150 metrekarelik dev kapalı alanda düzenleniyor. Yeni doğal taş örneklerinin tanıtılacağı fuarda ayrıca doğal taş kesiminde kullanılan yeni nesil kesme teknolojileri, teknik ekipman ve işleme örneklerine de yer verilecek. Yalnızca profesyonel ziyaretçilere açık olacak fuarda Mertaş Mermer olarak firmamız da yer alacak ve tüm dünyaya, mermer ve doğal taş kesiminde geliştirdiği son teknolojileri tanıtacak.