Mermer ve granit kesimi kusursuz ve hızlı şekilde yapmanın yanı sıra üretim maliyetini asgari seviyeye çeken yeni nesil profil kesim makinalarıyla iç ve dış mimarinin en çok kullanılan yapı elemanlarından olan mermer, granit, kuvars, corian gibi malzemelere olan talep daha da arttı. İç ve dış mimari düzenlemelerin merdiven basamağı ve mutfak tezgahındaki ilk tercihi olan mermer ve granit ayrıca kesimin istenen formda ve kusursuz şekilde yapılabilmesiyle inşaat sektöründe kendine çok daha yer buldu. Geçmişten günümüze doğal özellikleri, eşsiz görünümü ve dayanıklılığıyla her zaman için ne kaliteli seçim olan mermer ve granit işçiliğini en düşük maliyetle yapmayı sağlayan bu kesim sistemleriyle iç ve dış mekânda kullanılacak merdiven basamaklarında mermer ve granit gibi malzemeler kullanmak yüksek maliyetli bir seçenek olmaktan da çıktı.

Kesim konusunda kolaylık sunan ve işletmenin kısa sürede, hatasız üretim yapmasına imkân sağlayan profil kesim makinalarıyla açık alanda kullanılan ve yoğun insan trafiğine ev sahipliği yapacak yerlerdeki merdiven basamaklarında istenen her form uygulanabiliyor. Bu kesim makinalarının portatif tipleriyle işletmenin istenen her ortamda kesim yapabilmesini, dolayısıyla mekânsal özelliklere ve değişen müşteri taleplerine hızlı yanıt vermesini sağlar. Profilleme, parlatma yapabilen portatif profil kesim makinalarıyla mobil çalışmayı sağladığı için işletmenin sahada daha aktif çalışmasını, uygulama alanında kesim yaparak işi gecikmeden ve en hızlı şekilde bitirmesini mümkün kılar. Elde kesim yapılmasına karşın merdiven basamağı, mutfak tezgahı veya banyoda kullanılacak profillerin hızlı bir şekilde, kusursuz şekilde kesilmesi mümkün olduğundan bu tip kesim makinaları küçük ve orta ölçekli işletmelere büyük kolaylık ve çalışma esnekliği sunar.

Frezeleme, delme, kesme gibi işletmelerin tamamını; en karmaşığından basitine kadar kolay ve hızlı şekilde yapmayı sağlayan profil kesim makinalarıyla çimstone, kuvars, corian, granit ve mermer gibi her malzeme türünde kusursuz kesimle memnuniyet garantili ürün üretilebilir. Duş tabanı, mutfak tezgahı ve merdiven basamağı gibi farklı yüzeylerde ve alanlarda kullanılacak her tip malzemede istenen formda işleme kolaylığıyla birlikte maliyet de düştüğü için işletmenin daha makul fiyatlarla rekabet gücü artar.