Mermer ve granit başta olmak üzere tüm yeni nesil seramik malzemelerin işlenmesinde kullanılan ve sunduğu kolaylık, hızlı ve düşük maliyetli üretim imkânlarıyla tercih sebebi haline gelen köprü kesme ve CNC teknolojisi açılı kesimlerden üç boyutlu uygulamalara kadar üretime dair tüm ihtiyaçlara çözüm sunuyor. Kusursuz işlemeyle hızlı üretim yapılmasına ek olarak boyut konusundaki limitleri ortadan kaldırdığı için işletmenin katma değeri yüksek, kâr marjını maksimize ettiği ürünlere sahip olması mümkün oluyor. Açılı kesimleri, tam oval veya yarım dairesel kesim gibi işlerde kusursuz kesim yapmayı sağlayan otomatik rotasyonlu sistemlerden 45 derecelik açılarla kesim yapılan mutfak tezgahı işlerinde pratiklik sunan makinalara, köprü kesme CNC entegreli sistemlerle üretimdeki limitler ortadan kalkar.

Kurulumu kolay olduğu için günlerce beklemeye gerek bırakmayan yeni nesil köprü kesim sistemleri ayrıca CNC teknolojisinden faydalanan işletmenin uzun seneler boyunca onarım ve bakım maliyetlerine yüksek harcamalar yapmasını da önler. Oldukça uzun kullanım ömrüne sahip olan bu sistemler seneler boyunca sorunsuz kullanım imkânı sunar. Müşterilerin ihtiyaçlarına göre çoklu konfigürasyon alternatifine sahip olan işletme, değişken müşteri taleplerini karşılamakta zorlamaz ve müşterilerinin tamamının ihtiyaçlarını, memnuniyetlerini kazanacak kusursuz üretimle karşılayabilir. Buysa firmanın daha geniş bir ürün portföyüne sahip olması, piyasadaki rekabet gücünün daha yüksek olması ve katma değeri yüksek ürünlerle daha kârlı işler yapabilmesi anlamına gelir.

Testere kesime ek olarak tam fonksiyonlu CNC kesim sistemi olarak da çalışabilen yeni nesil sistemlerle karmaşık desenleri çalışmak basit bir iş haline gelir ve ekstra süre, maliyet olmaksızın bu tür karmaşık desenli ürünler en düşük maliyetle üretilebilir. Kompozit taşlar, granit ve mermer gibi kusursuz işçiliğin şart olduğu doğal malzemelerin işlenmesini kusursuz şekilde yapmanın yanı sıra taş yüzeyinde istenen efektin uygulanmasını, eskitme yapılmasını sağlayan bu makinalarla farklı görselliğe sahip, istenen her tasarımda üretim yapılabilir. Üç boyutlu işler için kabartma ve her tür dekoratif uygulamanın hızlı şekilde üretilmesi mümkün olduğu için bu tip yeni nesil sistemlerin kullanımıyla firmanın çok daha yüksek kâr marjına sahip işler yapması mümkündür.