İç ve dış mimari uygulamaların en çok tercih edilen doğal yapılı malzemeleri arasında yer alan mermer ve granit gibi taşların kesiminde büyük kolaylık sağlayan köprü kesme makinaları sadece bu tür doğal malzemelerin düşük maliyetle ve kusursuz bir şekilde işlenmesinde kolaylık sunmaz. Yeni nesil köprü kesme sistemleriyle dekton ve neolith gibi yeni seramik malzemeler de kusursuz bir şekilde kesilebilir, ihtiyaçlara göre bu makinalarla alüminyum veya çelik gibi yapı elemanlarını da işlenebilir. Kesim işlemlerinde milimetrik çalışmayı sağlayan ve işlerin kelimenin gerçek anlamıyla kusursuz bir şekilde yapılmasına olanak tanıyan bu yeni nesil köprü kesim makinası ve profil kesme teknolojileri CNC tezgahlarla da tam entegre biçimde çalışabilir.

Hızlı kurulumuyla günlerce beklemeye gerek olmadan biran önce iş başı yapılabilen kötü kesme makinaları sayesinde her ölçekten işletme hemen üretime başlayabilir. Mutfak tezgahı, kabartma, üç boyutlu dekorasyon unsurlarının üretimini kolaylaştırmanın yanı sıra doğal ve yani nesil sentetik bazlı çok çeşitli malzemeyle çalışma fırsat sunar. Üç boyutlu tasarımlarda kusursuz üretimin, seri bir şekilde yapılmasını sağladığı için üretim maliyetinin asgari seviyeye indirilmesi ve işletmenin kârını maksimize etmesi açısından da bu kesim sistemleri en akılcı tercihtir. Tam fonksiyonla çalışan CNC tezgahlarıyla entegre kullanımıyla basitten en karmaşığa kadar kesim konusunda sınırsız seçenek sunduğu için işletmenin ürün portföyünü genişletmesi, böylelikle piyasanın daha geniş bir kesimine hitap edecek şekilde iş yapması sağlanır.

Müşteri taleplerinin tamamına, çok fonksiyonlu işleme imkânıyla yanıt verebilen işletmelerin kârını maksimum seviyeye çıkartmasını sağlayan yeni nesil köprü kesme makinalarının CNC teknolojisiyle entegre şekilde çalıştığı sistemlerde üretim konusunda boyuta bağlı sınırlar ortadan kalkar. Kompozit taş, mermer ve granit gibi üretimde hataya yer olmayan her çeşit malzemeyle kusursuz üretim yapılabilmesinin yanı sıra bu kesim makinalarıyla eskitilmiş görüntü verilmesi ve yüzeyde çeşitli efektler uygulanması da mümkündür. Bu ek imkânlarla müşterilerin taleplerine daha esnek çözümler sunulabilir, katma değeri yüksek ürünler üretebileceği için işletmenin daha kaliteli ve geniş portföye yayılan ürünlerle kârlı satışlarla daha çok kazanması kolaylaşır.